Newsletter
Podaj swój adres e-mail i otrzymuj co miesiąc informacje o naszych nowościach, promocjach oraz kodach rabatowych!
Jak zabezpieczyć drewniane meble przed zimą? 0
Jak zabezpieczyć drewniane meble przed zimą?

Drewniane meble i akcesoria tarasowe prezentują się przepięknie. Na dodatek są wyjątkowo wygodne i trwałe, co sprawia, że warto w nie zainwestować. Jednak jeśli zależy nam, aby drewniane meble ogrodowe na długo zachowały swój urok – warto pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć je przed zimą.

Drewniane meble ogrodowe

Drewniane leżaki czy drewniany stelaż do hamaka są bardzo praktyczne latem. Drewniane piaskownice dla dzieci się nie nagrzewają, przez co są bezpieczne dla najmłodszych. Powierzchnia nie jest śliska, ani twarda, więc nie musimy się przejmować nieprzewidzianymi wypadkami. Dodatkowo meble ogrodowe Pietronet.pl są odpowiednio zaimpregnowane co gwarantuje gładką powierzchnię bez drzazg.

Jeśli chcemy, aby drewno zachowało swoją urodę na wiele lat, musimy pamiętać, aby odpowiednio o nie dbać. Najlepiej przygotować się do tego na jesień, kiedy nie ma jeszcze przymrozków.

Jak olejować drewniane meble ogrodowe?

Pamiętaj, że podczas olejowania musi być sucho. Zaplanuj więc impregnację podczas słonecznej pogody. Olejowanie wykonaj w cieniu, ochraniając produkty przed wiatrem.

  1. Jeśli produkt był już olejowany – usuń z niego starą powłokę przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego o gradacji od 80 do 120.
  2. Dokładnie odkurz całą wyszlifowaną powierzchnię.
  3. Umyj deski – najlepiej przy pomocy myjki ciśnieniowej i specjalnego preparatu do mycia drewna.
  4. Tak przygotowane deski można już olejować, nakładając grubą warstwę oleju za pomocą gęstego pędzla.
  5. Pozostaw do wyschnięcia na czas wskazany przez producenta na opakowania, a następnie nałóż drugą warstwę i pozostaw do całkowitego wyschnięcia (na 1-2 dni).

Dlaczego warto zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe?

Niestety drewnianą powierzchnię niszczy głównie woda, która wnika w głąb i powoduje próchnicę desek. To z kolei może skończyć się pęknięciami, a nawet łamaniem się drewna. Świetną metodą jest olejowanie, ponieważ olej wnika w strukturę drewna i świetnie je impregnuje. Pokryte nim drewniane leżaki czy drewniane stelaże do hamaków, nie chłoną płynów. Pokryta olejem piaskownica ogrodowa dla dzieci - zyska również żywszy i głębszy kolor.

 

Komentarze do wpisu (0)

dhdjdjdjdjdjdjdjjdjdjdjdjdjdjd

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl