Newsletter
Podaj swój adres e-mail i otrzymuj co miesiąc informacje o naszych nowościach, promocjach oraz kodach rabatowych!
Zimowa buda dla psa 0
Zimowa buda dla psa

Wielu właścicieli decyduje się, aby pies mieszkał w ogrodzie. Wówczas niezbędne jest przygotowanie dla niego bezpiecznego schronienia, swobodnego ruchu i odpowiedniego pokarmu. Szczególnie ważne jest przygotowanie się do sezonu zimowego, aby naszemu pupilowi niczego nie zabrało. Zimowa buda dla psa – na co zwrócić uwagę, jak powinna być wykonana oraz czym ocieplona?

Trzymanie psa na dworze, a prawo

W 2020 roku zasady dotyczące trzymania psów na podwórku zostały zaktualizowane. Najważniejszą zmianą było wydłużenie ich łańcucha z 3 do 5 metrów. Jednak temat bud również został poruszony. Właściciel psa podwórkowego ma obowiązek zapewnić im dobrze izolowaną termicznie i zapewniającą cień budę czy schronienie. Zimą musi ona dodatkowo chronić pupila przed chłodem, wilgocią i wiatrem.

Jakie wymiary powinna mieć buda dla psa?

Aby odpowiednio dopasować budę dla psa, musimy w pierwszej kolejności zmierzyć naszego pupila. Aby była ona zgodna z przepisami musi być minimum 10 cm wyższa niż pies w kłębie i 10 cm szersza niż pies mierzony od nosa do ogona. To niezbędne, aby nas pies miał komfortowe warunki bytowania. W naszym sklepie internetowym właściciele psów znajdą dwie wielkości:

  • Buda mała (wysokość 54 cm, długość 53 cm, szerokość 47 cm)
  • Buda duża (wysokość 62 cm, długość 81 cm, szerokość 68 cm)

Ocieplana buda dla psa

Każda buda, w której chcemy aby nasz pies przebywał w trakcie sezonu zimowego musi spełniać odpowiednie wymogi. Latem pies będzie chciał się w niech schronić przed słońcem, z kolei zimą przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Właśnie dlatego budy dla psów w sklepie internetowym Pietronet.pl są dodatkowo ocieplane styropianem o grubości 2 cm i pokryte płytą HDF. Nasz ocieplane budy dla psów są również wyposażone w kotarę, która dodatkowo ochroni pupila przed wiatrem, śniegiem czy deszczem. Podłoga została wykonana z odpornej na wilgoć płyty OSB.

Zimowa buda dla psa z naszej oferty ma również dach pokryty papą, który doskonale sprawdza się latem.

Buda dla psa na zimę

Wybierając budę dla swojego psa, warto również zwrócić uwagę, aby była ona łatwa do sprzątania. Dodatkowym atutem będzie mały próg przy wejściu, który ograniczy dostawanie się do niej wody czy błota. Można również wyposażyć ją dodatkowo w matę grzewczą lub chłodzącą w zależności od sezonu.

Komentarze do wpisu (0)

dhdjdjdjdjdjdjdjjdjdjdjdjdjdjd

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl